Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Resources

Schedule & Scores
bcssru 2019 top
main-2018-84.jpg

AAAA Tournament Scores

AAAA  Semi Finals FINAL   AAAA  Semi Finals FINAL
1  Shawnigan Lake 41
2  St. George's 45
4  Oak Bay 26 3  Carson Graham 12
 Bronze Medal Game FINAL
Carson Graham 42

Commisioner's XV

  • St. George's - Andrew Mumford
  • Shawnigan Lake - Ciaran Breen
  • Oak Bay - Jack Carson
  • Carson Graham - Ethan Smith
Oak Bay 24
 Championship Final FINAL
Shawnigan Lake 21
St. George's 12


AAA Tier I Tournament Scores

AAA Tier I - Quarter Finals FINAL AAA Tier I - Quarter Finals FINAL
1  Earl Marriott 26 2  Yale 36
8  Handsworth 7 7  Claremont 17
       
4  South Delta 29 3  R.E. Mountain 12
5  Kelowna 14 6  Robert Bateman 19
 Repecharge Semi Finals FINAL  Repecharge Semi Finals FINAL
 Kelowna 31  R.E. Mountain 24
 Handsworth 12  Claremont  22
 Semi Finals FINAL  Semi Finals FINAL
 Earl Marriott 17  Yale 15
 South Delta 5  Robert Bateman 16
   
 AAA Tier I - Day Three

Commissioner’s XV

  • Earl Marriott - Erik Niebuhr
  • Robert Bateman - Sam Davenport
  • South Delta - Andrew Kraft
  • Yale - Tayton Geinger
  • Kelowna - Rhys James
  • R.E. Mountain - Ethan Bernardin
  • Handsworth - Steele Young
  • Claremont - Ryder Heany-Corns

 

 7th / 8th Place FINAL
 Handsworth 34
 Claremont 29
 5th / 6th Place FINAL
 Kelowna 28
 R.E. Mountain   23
 Bronze Medal Game FINAL
 South Delta  57
 Yale 12
 Championship Final FINAL
 Earl Marriott  46
 Robert Bateman 19


AAA Tier II Tournament Scores

AAA  Tier II - Quarter Finals FINAL AAA  Tier II - Quarter Finals FINAL
1  West Vancouver 43
2  Lord Byng 64
8  Belmont 0
7  G.P. Vanier 18
       
4  Nanaimo District 18 3  Abbotsford Senior 23
5  R.A. McMath 13 6  Cowichan 19
 Repecharge Semi Finals FINAL  Repecharge Semi Finals FINAL
 Belmont 5  G.P. Vanier 14
 R.A. McMath 54  Cowichan 19
 Semi Finals FINAL  Semi Finals FINAL
 West Vancouver 36  Lord Byng 23
 Nanaimo District 11  Abbotsford Senior 19
   
 AAA Tier II - Day Three  

Commissioner’s XV

  • Lord Byng - Seth Hastings
  • West Vancouver - Benjamin Welsh
  • Abbotsford Senior - Josh Tracey
  • Nanaimo District - Kurt Schnablegger
  • Cowichan - Dylan Taylor
  • R.A. McMath - Ben Spare
  • G.P. Vanier - Ben Julien
  • Belmont - Leopold Prince

 7th / 8th Place FINAL
 G.P. Vanier 67
 Belmont 12
 5th / 6th Place FINAL
 R.A. McMath  15
 Cowichan  24
Bronze Medal Game FINAL
 Abbotsford Senior  24
 Nanaimo District 14
 Championship Final FINAL
 Lord Byng 34
 West Vancouver 12


AA Tier I Tournament Scores

AA  Semi Finals FINAL AA  Semi Finals FINAL
1  Collingwood 39 2  St. Michael's University 45
4  Rockridge 14 3  Brentwood College 35
 Bronze Medal Game FINAL    
 Brentwood College 31

Commisioner's XV

  • Collingwood - Joel Abdel-Barr
  • St. Michael's University - Joshua Mao
  • Brentwood College - Abdullah Hammawa
  • Rockridge - Matt Lindsay
 Rockridge 22
 Championship Final FINAL
 Collingwood 34
 St. Michael's University 0

 
AA Tier II Tournament Scores

AA Tier II - Quarter Finals FINAL AA Tier II - Quarter Finals FINAL
1 D.W. Poppy 42 2 Sir Charles Tupper 29
8 Alberni District 14 7 Windsor 12
       
4 Byrne Creek 28 3 L.V. Rogers 41
5 South Kamloops 24 6 Glenlyon Norfolk 15
 Repecharge Semi Finals FINAL  Repecharge Semi Finals FINAL
 South Kamloops  26  Glenlyon Norfolk  32
 Alberni District  10  Windsor   26
 Semi Finals FINAL  Semi Finals FINAL
 D.W. Poppy  18  Sir Charles Tupper  35
 Byrne Creek  19  L.V. Rogers  17
 AA Tier II - Day Three

Commissioner’s XV

  • Sir Charles Tupper - Jason Ubial
  • Byrne Creek - Francesco Tosato
  • L.V. Rogers - Jack Lee
  • D.W. Poppy - Brian Ma
  • South Kamloops - Reece Kusniruk
  • Glenlyon Norfolk - Chris Graham
  • Windsor - Mitchell Townsend
  • Alberni District - Cailin Gillis

 

 7th / 8th Place FINAL
 Alberni District 43
 Windsor 22
 5th / 6th Place FINAL
 South Kamloops  28
 Glenlyon Norfolk  17
 Bronze Medal Game FINAL
 D.W. Poppy 29
 L.V. Rogers 10
 Championship Final FINAL
 Sir Charles Tupper 19
 Byrne Creek 10


Most Sportsmanlike Team AA - Byrne Creek

Most Sportsmanlike Team AAA - West Vancouver