Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Recipients
main-2017-2.jpg
2017 2016
  • Luca Agostini (DW Poppy)
  • Mackenzie Allinson (Lord Tweedsmuir)
  • Thomas Blackburn (Elgin Park)
  • Connor Byron (Yale)
  • Keiran Clironomos (Lord Byng)
  • Nicholas Gray (Carson Graham)
  • Samuel Kahn (St Michaels University)
  • Peter Mittermaier (Southridge)
  • Jack Scher (St. George’s)
  • Teddy Zinkan (Shawnigan Lake)
  • Jacob Cho (Magee)
  • Aidan Cole (St. Michaels University)
  • Gavin Kratz (Oak Bay)
  • Perrin Leung (Hugh McRoberts)
  • Jack Parr (Rockridge)
  • Nick Pearce (Argyle)
  • Jonas Robinson (St Michaels University)
  • Karter Romeo (Clearwater Secondary School)
  • Michael Smith (Earl Marriott)
  • David Wensley (West Vancouver)
  • Carter White  (Oak Bay)
   
2015 2014
  • Callum Botchar  (Magee)
  • Mitchell Cameron (Rockridge)
  • Sean Cameron  (Rockridge)
  • Jackson Claridge    (Rockridge)
  • Nico Clironomos  (Lord Byng)
  • Nick Gomracy (South Kamloops)
  • Ryan Gray (Mulgrave)
  • Charles Macdonald  (Rockridge)
  • Liam Mahon  (West Vancouver)
  • Liam Moore (Earl Marriott)
  • Angus Carroll (Rockridge)
  • Nick Collett (Southridge)
  • Noah Jensen (Robert Bateman)
  • Tom Kanwischer (Handsworth)
  • Jackson Locker (Carihi)
  • Jack McWilliam (Lord Byng)
  • Nakai Penny (Penticton)
  • Gavin Rowell (Robert Bateman)
  • Tim Stephens (Southridge)
  • Nick Wright (Earl Marriott)
   
2013 2012
  • Ben Bethune (Rockridge)
  • Evan Cambridge (Oak Bay)
  • Joel Campbell (Sardis)
  • Trystan Clironomos (Lord Byng)
  • Shane Dagg (South Delta)
  • Spencer Loughlin (Yale)
  • Oliver Nott (Shawnigan Lake)
  • Rupert Peers (Elgin Park)
  • James Porter (Rockridge)
  • Louis Retief (Sardis)
  • Oliver Smith (Seycove Community)
  • Jorden Best (Robert Bateman)
  • Neil Courtenay (Handsworth)
  • Keegan Fletcher (Alpha)
  • Kieran Lauridsen (Cowichan)
  • Thomas Mirmotahari (Oak Bay)
  • Jeffrey Nishima-Miller (St. Michaels University)
  • Sam Overton (Okanagan Mission)
  • Owen Perley (West Vancouver)
  • Ben Severide (Southridge)
  • Connor Weyell (Handsworth)
   
2011 2010
  • Lukas Belkovec (Shawnigan Lake)
  • Callum Busfield (Kalamalka)
  • Luke Campbell (Oak Bay)
  • Eric Chau (Sir Charles Tupper)
  • Josh Hamilton (G.P. Vanier)
  • Bryan Hong (Sir Charles Tupper)
  • Aden Jack (Oak Bay)
  • Daniel Jenkins (Prince of Wales)
  • Patrick Kay (Cowichan)
  • Cameron Lawson (Prince of Wales)
  • Nik Marshall (Sentinel)
  • Alex Mascott (St. George’s)
  • Liam Murphy-Burke (Semiahmoo)
  • Jonathan Parkin (Yale)
  • Jesse Richardson (Rockridge)
  • Hubert Wang (St. Michaels University)
  • Dillon Alexandre (Norkam)
  • Matthew Bianchini (Yale)
  • Greg Breedveld (Grand Forks)
  • Dustin Dobravsky (Shawnigan Lake)
  • Erik Hunter-James (Rockridge)
  • Chase Kelliher (Argyle)
  • Wonjin Kim (St. Michaels University)
  • Chris Massot (Hugh McRoberts)
  • Lucien Nel (Shawnigan Lake)
  • Patrick Rushton (Rockridge)
  • Adrian Semmelink (Kelowna)
  • Xavier Semmelink (Kelowna)
  • Steven Thompson (Oak Bay)
  • Matthew Turcotte (Robert Bateman)
  • George Van (Prince of Wales)
   
2009 2008
  • Kurtis Appeldoorn (W.J. Mouat)
  • Eric Berard (Rockridge)
  • Casey Cavers (Ladysmith)
  • Cole Coventry (Earl Marriott)
  • Aidan Finlay (Abbotsford Collegiate)
  • Lucas Fletcher (Sullivan Heights)
  • Colin Graydon (Semiahmoo)
  • Carlin Hamstra (Shawnigan Lake)
  • Johnny Humphries (St. Michaels University)
  • Zahid Jethani (St. George’s)
  • Jonathan Martin (Robert Bateman)
  • Corey Sheremeto (Robert Bateman)
  • Keaton Styles (Earl Marriott)
  • Shea Wakefield (Oak Bay)
  • Ross Yellowlees (St. George’s)
  • Cameron Ballard (Rockridge)
  • Matteo Carboni (Penticton)
  • Michael Cestas (Kalamalka)
  • Andrew Crow (St. Michaels University)
  • Chris Holt (Semiahmoo)
  • Jordan (Jin-Gyun) Jeong (Shawnigan Lake)
  • Alex Kam (Hugh McRoberts)
  • Thomas Kay (Cowichan)
  • Mikhail Magaril (Port Moody)
  • Jared MacArthur (Robert Bateman)
  • Graeme Martin-Muir (Hugh McRoberts)
  • Liam Murray (Collingwood)
  • Mackenzie Poole (Shawnigan Lake)
  • Justin (Woo-Seok) Sim (Robert Bateman)
  • Daniel Smith (Esquimalt)
  • Alexander Sunell (West Vancouver)
   
2007 2006
  • Remi Anctil (Magee)
  • Liam Butters (Penticton
  • Jeff Campbell (Oak Bay)
  • Hamish Davidson (West Vancouver)
  • Lucas de Beer (Yale)
  • Stephen Galbraith (West Vancouver)
  • Jonathan Hill (Semiahmoo)
  • Harry Jones (Rockridge)
  • Andrew Klade (Robert Bateman)
  • John Lee (St. George's)
  • Alex Perrin (St. George's)
  • Adam Timler (Semiahmoo)
  • Conor Trainor (St. George's)
  • Thomas Binczyk (Oak Bay)
  • Alastair Crow (St. Michaels University)
  • Joshua Filiatrault (Sullivan Heights)
  • Benz Henrikson (St. George's)
  • Nathan Hirayama (Hugh McRobert
  • Clayton Hunter-James (Rockridge)
  • Ian Manly (Shawnigan Lake)
  • Cole Nakatani (Alpha)
  • Mauro Perizzolo (Burnaby Central)
  • Struan Robertson (Shawnigan Lake)
  • Riley Saliken (Robert Bateman)
  • Nick Thiessen (Robert Bateman)
   
2005 2004
  • Joseph Ahn (Salmon Arm)
  • Spencer Baines (Hugh McRoberts)
  • Matt Davidson (G.P.Vanier)
  • Daniel Fiss (Rockridge)
  • Ben Grant (St. George's)
  • Ben Jones (Rockridge)
  • Charlie Jones (Rockridge)
  • James Macdonald (St.George's)
  • Haruki Nakagawa (Shawnigan Lake)
  • Dean Neville (Alberni District)
  • Jason Park (Shawnigan Lake)
  • Tom Prokop (Semiahmoo)
  • Gordon Sawers (West Vancouver)
  • Matthew Zeglinski (Garibaldi)
  • Stuart Bertrand (Robert Bateman)
  • David Carter (Prince of Wales)
  • Scott Cathcart (Robert Bateman)
  • Adrian Corscadden (Brentwood College)
  • Adam Joubert (Rockridge)
  • Garner Lea (St. Michaels University)
  • Jason Lee (Shawnigan Lake)
  • Doug Mathews (Lord Byng)
  • Joel Neufeld (Rick Hansen)
  • Ryan Orr (Rockridge)
  • James Potter (St. George's)
  • Pat Tritchler (Magee)
  • Andrew vander Westhuizen (St. Michaels University)
   
2003 2002
  • Eli Applebaum (West Vancouver)
  • Tyler Hotson (St.George's)
  • Patrick Kearney (Semiahmoo)
  • Bryn Keys (Robert Bateman)
  • Hayden Kremer (Kitsilano)
  • David Poettcker (Magee)
  • Chris Schaalo (Esquimalt)
  • David Spicer (SMUS)
  • Derek Townsend (Kalamalka)
  • Tayber Yastremski (Summerland)
  • Spencer Dalziel (Kitsilano)
  • Daniel Fumano (Kitsilano)
  • David Jawl (St. Michaels University)
  • Adam Kleeberger (Semiahmoo)
  • Graham Mathers (Kalamalka)
  • Alec Myring (Semiahmoo)
  • Tom Myring (Semiahmoo)
  • Michael Pyke (St. Michaels University)
  • Angus Richardson (St. George's)
  • David Sargent (Oak Bay)
  • Matthew Tanner (Oak Bay)
   
2001 2000
  • Brendan Baines (Hugh McRoberts)
  • Anthony Beaudette (Robert Bateman)
  • Beau Chapman (St. George's)
  • Trevor Cheung (Oak Bay)
  • Kyle Haley (Ladysmith)
  • Geoff Mackwood (West Vancouver)
  • Glen Roberts (SMUS)
  • Chris Smith (Earl Marriott)
  • Andrew Stobart (Oak Bay)
  • Jason Wilson (West Vancouver)
  • Read Konrad (Sa-Hali)
  • Fabian Leitner (St. George's)
  • Evan Machin (G.P. Vanier)
  • Peter Martens (Garibaldi)
  • Robert McCall (Carson Graham)
  • Stanley McKeen (St. George's)
  • Bryan Sommer (Semiahmoo)
  • Brendan Starling (Lord Byng)
  • Jeremy Swaan (Robert Bateman)
  • Josh Wiens (Robert Bateman)
   
1999 1998
  • John Andrachuk (SMUS)
  • Owen Cameron (St. George's)
  • Michael De Boer (Clarence Fulton)
  • Brad Farynuk (A.L. Fortune)
  • Robert Horlitz (Kitsilano)
  • Scott Naysmith (Oak Bay)
  • Greg Perih (Semiahmoo)
  • Brendan Rimmer (Kelowna)
  • Sean Rupka (Collingwood)
  • Alex Wood (Robert Bateman)
  • Brian Alexander (Lord Byng)
  • Matthew Cohen (Robert Bateman)
  • Rob Corcoran (Point Grey)
  • Michael Danskin (SMUS)
  • Adam Dowhy (SMUS)
  • Duane Figura (George Pringle)
  • Josh Jackson (Shawnigan Lake)
  • Andrew Seymour (Semiahmoo)
  • Benjamin Soer (Ladysmith)
  • Mathew Stradiotti (Magee)
   
1997 1996
  • Ed Fairhurst (SMUS)
  • Chris Fox (Aldergrove Community)
  • Ryan Fulton (Carson Graham)
  • Jeremy Hamm (Hugh Boyd)
  • Ted Huang (Lord Byng)
  • Ed Johnston (St. George's)
  • Mark Lawson (Magee)
  • Benjamin Lee (St. George's)
  • Philip Smith (Oak Bay)
  • Stephen Spratt (G.P. Vanier)
  • Michael Armstrong (St. George's)
  • Ryan Baldwin (Semiahmoo)
  • Cameron Birtwell (Lord Byng)
  • Marcus Blumensaat (Ladysmith)
  • Joel Gfeller (Okanagan Mission)
  • Trevor Hammond (St. George's)
  • Craig McLaren (Carson Graham)
  • Darrell Underwood (Stelly's)
  • Gerad Woroniecki (Semiahmoo)
   
1995 1994
  • Michael Andrew (Carson Graham)
  • Jim Douglas (Kelowna)
  • David Huang (Lord Byng)
  • Graeme Humber (Oak Bay)
  • Ryan McWhinney (Abbotsford)
  • Ben Charlton (Oak Bay)
  • Erick Ordeman (Earl Marriott)
  • Glyn Romaine (Pleasant Valley)
  • Josh Zieske (Kelowna)