Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Resources

Archives - Past Sevens Seasons

bcssru 2019 top

main-2019-56.jpg
HTML clipboard
Invitational 'Sevens' - April 17 and 18, 2004
.
Pool 'A'
Final Winner
Oak Bay 31
South Kamloops 19
Oak Bay 50
Robert Bateman 10
Oak Bay 17
West Vancouver 0
South Kamloops 19
Robert Bateman 10
South Kamloops 17
West Vancouver 12
West Vancouver 28
Robert Bateman 12
Pool 'C'
Final Winner
Lord Byng 19
Point Grey 5
Lord Byng 48
G.P.Vanier 5
Lord Byng 38
Kelowna Christian 5
Kelowna Christian 36
Point Grey 5
Kelowna Christian 7
G.P.Vanier 7
Point Grey 7
G.P.Vanier 5
Pool 'B'
Final Winner
Shawnigan Lake 27
Rockridge 0
Shawnigan Lake 27
Prince of Wales 0
Shawnigan Lake 40
Sullivan Heights 0
Rockridge 27
Prince of Wales 0
Rockridge 42
Sullivan Heights 0
Prince of Wales 20
Sullivan Heights 7
Pool 'D'
Final Winner
St. George's 36
Kelowna 0
St. George's 38
Handsworth 12
St. George's 36
Semiahmoo 5
Handsworth 15
Semiahmoo 14
Handsworth 33
Kelowna 12
Semiahmoo 33
Kelowna 7

'Bowl and Shield' Competition
Final Winner
West Vancouver 39
Kelowna 10
Prince of Wales 14
G.P.Vanier 10
'Bowl and Shield' Competition
Final Winner
Sullivan Heights 36
Point Grey 0
Semiahmoo 19
Robert Bateman 5

'Shield' - Semi-Finals
Final Winner
G.P.Vanier 17
Kelowna 14
'Shield' - Semi-Finals
Final Winner
Point Grey 26
Robert Bateman 7

'Shield' Championship
Final Winner
G.P.Vanier 22
Point Grey 7

'Bowl and Shield' Competition
Final Winner
West Vancouver 39
Kelowna 10
Prince of Wales 14
G.P.Vanier 10
'Bowl and Shield' Competition
Final Winner
Sullivan Heights 36
Point Grey 0
Semiahmoo 19
Robert Bateman 5

'Bowl' - Semi-Finals
Final Winner
Prince of Wales 22
West Vancouver 15
'Bowl' - Semi-Finals
Final Winner
Semiahmoo 17
Sullivan Heights 12

'Bowl' Championship
Final Winner
Prince of Wales 24
Semiahmoo 19

'Cup and Plate' Competition
Final Winner
Oak Bay 17
Handsworth 14
Shawnigan Lake 38
Kelowna Christian 24
'Cup and Plate' Competition
Final Winner
Rockridge 17
Lord Byng 14
St. George's 31
South Kamloops 12

'Plate' - Semi-Finals
Final Winner
Handsworth 29
Kelowna Christian 7
'Plate' - Semi-Finals
Final Winner
Lord Byng 29
South Kamloops 0

'Plate' Championship
Final Winner
Lord Byng 36
Handsworth 0

'Cup and Plate' Competition
Final Winner
Oak Bay 17
Handsworth 14
Shawnigan Lake 38
Kelowna Christian 24
'Cup and Plate' Competition
Final Winner
Rockridge 17
Lord Byng 14
St. George's 31
South Kamloops 12

'Cup' - Semi-Finals
Final Winner
Oak Bay 20
Shawnigan Lake 7
'Cup' - Semi-Finals
Final Winner
Rockridge 19
St. George's 7

'Cup' Championship - Bronze Medal
Final Winner
Shawnigan Lake [click for photo] 35
St. George's 7

'Cup' Championship - Gold and Silver Medal
Final Winner
Rockridge [click for photo] 19
Oak Bay [click for photo] 14