Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Resources

Archives - Past Sevens Seasons

bcssru 2019 top

main-2019-44.jpg
HTML clipboard
Invitational 'Sevens' - April 12 and 13, 2003
.
Pool 'A'
Final Winner
St. George's 31
G.P. Vanier 5
St. George's 24
Clarence Fulton 0
St. George's 24
West Vancouver 5
West Vancouver 12
G.P. Vanier 12
West Vancouver 24
Clarence Fulton 9
G.P. Vanier 17
Clarence Fulton 12
Pool 'C'
Final Winner
Stelly's 26
Kelowna Christian 21
Stelly's 19
Rockridge 5
Stelly's 15
Magee 10
Rockridge 20
Magee 17
Kelowna Christian 19
Rockridge 10
Magee 31
Kelowna Christian 12
Pool 'B'
Final Winner
Lord Byng 41
Argyle 0
Lord Byng 39
Kelowna 0
Lord Byng 36
Robert Bateman 12
Robert Bateman 35
Argyle 0
Robert Bateman 27
Kelowna 7
Kelowna 15
Argyle 12
Pool 'D'
Final Winner
Oak Bay 17
Williams Lake 0
Oak Bay 38
Point Grey 0
Oak Bay 38
Kitsilano 12
Williams Lake 19
Kitsilano 5
Williams Lake 17
Point Grey 10
Kitsilano 26
Point Grey 10

'Shield' Competition
Final Winner
Kitsilano 21
Clarence Fulton 5
Kelowna Christian 38
Argyle 10
'Shield' Competition
Final Winner
Point Grey 19
G.P. Vanier 10
Rockridge 10
Kelowna 0

'Shield' - Semi-Finals
Final Winner
Argyle 10
Clarence Fulton 5
'Shield' - Semi-Finals
Final Winner
Kelowna 10
G.P. Vanier 0

'Shield' Championship
Final Winner
Kelowna 5
Argyle 0

'Bowl' Competition
Final Winner
Kitsilano 21
Clarence Fulton 5
Kelowna Christian 38
Argyle 10
'Bowl' Competition
Final Winner
Point Grey 19
G.P. Vanier 10
Rockridge 10
Kelowna 0

'Bowl' - Semi-Finals
Final Winner
Rockridge 41
Point Grey 0
'Bowl' - Semi-Finals
Final Winner
Kitsilano 7
Kelowna Christian 5

'Bowl' Championship
Final Winner
Rockridge 33
Kitsilano 0

'Plate' Competition
Final Winner
Oak Bay 29
West Vancouver 0
Stelly's 15
Robert Bateman 5
'Plate' Competition
Final Winner
St. George's 17
Williams Lake 5
Lord Byng 31
Magee 7

'Plate' - Semi-Finals
Final Winner
West Vancouver 22
Robert Bateman 14
'Plate' - Semi-Finals
Final Winner
Magee 24
Williams Lake 17

'Plate' Championship
Final Winner
West Vancouver 14
Magee 12

'Cup' Competition
Final Winner
Oak Bay 29
West Vancouver 0
Stelly's 15
Robert Bateman 5
'Cup' Competition
Final Winner
St. George's 17
Williams Lake 5
Lord Byng 31
Magee 7

'Cup' - Semi-Finals
Final Winner
Oak Bay 24
Stelly's 5
'Cup' - Semi-Finals
Final Winner
Lord Byng 29
St. George's 0

'Cup' Championship - Bronze Medal
Final Winner
St. George's [click for photo] 21
Stelly's 5

'Cup' Championship - Gold and Silver Medal
Final Winner
Oak Bay [click for photo] 29
Lord Byng [click for photo] 0