Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Sevens 2010
main-2017-37.jpg
  POOL A FINAL
  St. George's 'A' 38
  Rutland 12
     
  St. George's 'A' 28
  Prince of Wales 10
     
  St. George's 'A' 54
  Yale 0
     
  Prince of Wales 36
  Yale
0
     
  Yale 24
  Rutland 21
     
  Prince of Wales 17
  Rutland 17
 
  POOL B FINAL
  Earl Marriott 31
  West Vancouver 0
     
  Earl Marriott 21
  Aldergrove Community 19
     
  Earl Marriott 22
  Kelowna 12
     
  Aldergrove Community 21
  Kelowna 17
     
  Kelowna 26
  West Vancouver 5
     
  Aldergrove Community 17
  West Vancouver 7
. . .
  POOL C FINAL
  G.P. Vanier 31
  Robert Bateman 5
     
  Argyle 21
  Robert Bateman 12
     
  Lord Tweedsmuir 19
  Robert Bateman 10
     
  G.P. Vanier 33
  Lord Tweedsmuir 0
     
  G.P. Vanier 12
  Argyle 0
     
  Argyle 31
  Lord Tweedsmuir 5
 
  POOL D FINAL
  Oak Bay 43
  Clarence Fulton 5
     
  Oak Bay 37
  Columneetza 0
     
  Oak Bay 17
  St. George's 'B' 7
     
  St. George's 'B' 43
  Columneetza 0
     
  Columneetza 15
  Clarence Fulton 10
     
  Clarence Fulton 24
  St. George's 'B' 19
. . .
  Bowl and Shield Competition FINAL
  West Vancouver 21
  Yale 5
     
  Robert Bateman 36
  Clarence Fulton 10
     
  Shield Semi Finals FINAL
  Yale 33
  Clarence Fulton 7
     
  Rutland 26
  Columneetza 12
 
  Bowl and Shield Competition FINAL
  Kelowna 48
  Rutland 0
     
  Lord Tweedsmuir 7
  Columneetza 5
     
  Shield Championship FINAL
  Rutland 35
  Yale 12
. . .
  Bowl Semi Finals FINAL
  West Vancouver 24
  Robert Bateman 12
     
  Kelowna 49
  Lord Tweedsmuir 0
 
  Bowl Championship FINAL
  Kelowna 35
  West Vancouver 5
. . .
  Cup and Plate Competition FINAL
  St. George's 'A' 20
  Aldergrove Community 0
     
  Oak Bay 24
  Argyle 19
     
  Plate Semi Finals FINAL
  Argyle 27
  Aldergrove Community 12
     
  Prince of Wales 33
  St. George's 'B' 10
 
  Cup and Plate Competition FINAL
  Earl Marriott 42
  Prince of Wales 7
     
  G.P. Vanier 19
  St. George's 'B' 7
     
  Plate Championship FINAL
  Prince of Wales 19
  Argyle 17
. . .
  Cup Semi Finals FINAL
  St. George's 'A' 21
  Oak Bay 15
     
  G.P. Vanier 22
  Earl Marriott 12
 
  Cup Championship - Bronze Medal FINAL
  Earl Marriott 40
  Oak Bay 7
     
  Cup Championship - Gold & Silver FINAL
  G.P. Vanier 28
  St. George's 'A' 17

Most Sportsmanlike Team (Peter Clarke Trophy): Kelowna