Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Resources

Senior Boys - Tier 1
icon twitter

bcssru 2019 top

main-2018-48.jpg
  POOL A FINAL
  Shawnigan Lake 62
  Clarence Fulton 0
     
  Lord Byng 7
  South Delta 36
     
  Shawnigan Lake 41
  Lord Byng 14
     
  South Delta 50
  Clarence Fulton 0
     
  Shawnigan Lake 15
  South Delta 15
     
  Lord Byng 39
  Clarence Fulton 5
 
  POOL B FINAL
  St. George's 67
  D.W. Poppy 0
     
  Kelowna 33
  West Vancouver 5
     
  St. George's 45
  Kelowna 5
     
  West Vancouver 41
  D.W. Poppy 0
     
  St. George's 31
  West Vancouver 17
     
  Kelowna 48
  D.W. Poppy 0
. . .
  POOL C FINAL
  Brentwood College 24
  G.P. Vanier 12
     
  Carson Graham 22
  R.E. Mountain 17
     
  Brentwood College 31
  Carson Graham 26
     
  R.E. Mountain 19
  G.P. Vanier 10
     
  Brentwood College 31
  R.E. Mountain 19
     
  Carson Graham 22
  G.P. Vanier 7
 
  POOL D FINAL
  Earl Marriott 33
  Claremont 0
     
  Oak Bay 24
  Abbotsford Senior 19
     
  Earl Marriott 38
  Abbotsford Senior 0
     
  Oak Bay 24
  Claremont 7
     
  Claremont 19
  Abbotsford Senior 17
     
  Earl Marriott 29
  Oak Bay 26
. . .
  Bowl and Shield Competition FINAL
  Lord Byng 17
  Abbotsford Senior 15
     
  Claremont 33
  Clarence Fulton 12
  Shield Semi Finals FINAL
  Abbotsford Senior 34
  D.W. Poppy 5
     
  Clarence Fulton 5
  G.P. Vanier 38
 
  Bowl and Shield Competition FINAL
  R.E. Mountain 31
  D.W. Poppy 0
     
  West Vancouver 43
  G.P. Vanier 5
  15th/16th Placement Match FINAL
  D.W. Poppy 5
  Clarence Fulton 25
  Shield Championship FINAL
  Abbotsford Senior 7
  G.P. Vanier 26
. . .
  Bowl Semi Finals FINAL
  Lord Byng 12
  R.E. Mountain 10
     
  Claremont 7
  West Vancouver 33
 
  11th/12th Placement Match FINAL
  R.E. Mountain 36
  Claremont 0
  Bowl Championship FINAL
  Lord Byng 5
  West Vancouver 29
. . .
  Cup and Plate Competition FINAL
  Brentwood College 26
  Kelowna 12
     
  Shawnigan Lake 38
  Oak Bay 17
  Plate Semi Finals FINAL
  Kelowna 19
  Oak Bay 34
     
  Carson Graham 12
  Earl Marriott 40
 
  Cup and Plate Competition FINAL
  St. George's  33
  Carson Graham 5
     
  Earl Marriott 19
  South Delta 21
  7th/8th Placement Match FINAL
  Kelowna 31
  Carson Graham 24
  Plate Championship FINAL
  Oak Bay 7
  Earl Marriott 40
. . .
  Cup Semi Finals FINAL
  Shawnigan Lake 68
  Brentwood College 12
     
  St. George's 33
  South Delta 5
 
  Cup Championship - Bronze Medal FINAL
  Brentwood College 17
  South Delta 12
  Cup Championship - Gold & Silver FINAL
  Shawnigan Lake 24
  St. George's 33

Most Sportsmanlike Team (Peter Clarke Trophy): D.W. Poppy