Home

About Us

Provincials

Schedules

Sevens

Scholarships

Zone Contacts

Resources

Fraser Valley - AAA/AA Tier 2
icon twitter

bcssru 2019 top

main-2019-4.jpg

 

Date

Home

Score

Away

Score

Venue

Details

Thu Apr 4
Brookswood 5 Southridge 39 Brookswood League
Thu Apr 4
Queen Elizabeth 24 Walnut Grove 5 Queen Elizabeth League
Thu Apr 4 LA Matheson 26 Guildford Park 34 LA Matheson League
Thu Apr 4 Riverside 27 Charles Best 10 Riverside League
Thu Apr 4 Terry Fox 60 Chiliwack 0 Terry Fox League
Thu Apr 4 Rick Hansen 47 Fleetwood 40 Rick Hansen League
Thu Apr 4 Gleneagle Win Semiahmoo Loss Default Win League
             
Tue Apr 9
Riverside 40 Fleetwood 19 Riverside League
Thu Apr 11
Queen Elizabeth - Guildford Park -  Queen Elizabeth League
Thu Apr 11 Walnut Grove 7 Southridge 45 Walnut Grove League
Thu Apr 11 Brookswood 5 LA Matheson 12 Brookswood League
Thu Apr 11 Terry Fox 64 Rick Hansen 0 Terry Fox League
Thu Apr 11 Charles Best 24 Gleneagle  5 Charles Best League
Thu Apr 11  Chiliwack Win  Semiahmoo Loss  Default Win League 
             
Thu Apr 18 Walnut Grove 10 Guildford Park 24 Walnut Grove  League
Thu Apr 18 Brookswood 15 Queen Elizabeth 17 Brookswood League
Thu Apr 18 Southridge PP LA Matheson PP Southridge Postponed
Thu Apr 18 Semiahmoo 5 Riverside 43 Semiahmoo League
Thu Apr 18 Fleetwood 20 Chiliwack 10 Fleetwood League
Thu Apr 18 Rick Hansen 33 Charles Best 8 Rick Hansen League
Thu Apr 18 Gleneagle  5 Terry Fox  29 Gleneagle  League
             
Thu Apr 25 Southridge   Guildford Park   Southridge League
Thu Apr 25 LA Matheson   Queen Elizabeth   LA Matheson League
Thu Apr 25  Walnut Grove   Brookswood   Walnut Grove League
Thu Apr 25 Fleetwood    Gleneagle   Fleetwood League
Thu Apr 25 Chiliwack   Rick Hansen   Chiliwack League
Thu Apr 25 Riverside   Terry Fox    Riverside League
Thu Apr 25 Semiahmoo   Charles Best   Semiahmoo League
             
 Thu May 2
LA Matheson   Walnut Grove   LA Matheson League
 Thu May 2 Southridge   Queen Elizabeth   Southridge League
 Thu May 2 Brookswood   Guildford Park   Brookswood League
 Thu May 2 Charles Best   Terry Fox   Charles Best League
 Thu May 2 Rick Hansen   Riverside   Rick Hansen League
 Thu May 2 Gleneagle   Chiliwack   Gleneagle League
 Thu May 2
Semiahmoo   Fleetwood     League
             
Thu May 9
Queen Elizabeth   Gleneagle   Queen Elizabeth League
Thu May 9 Chiliwack   Walnut Grove   Chiliwack League
Thu May 9 Terry Fox   Semiahmoo   Terry Fox League
Thu May 9 LA Matheson   Riverside   LA Matheson League
Thu May 9 Southridge   Rick Hansen   Southridge League
Thu May 9 Fleetwood   Guildford Park   Fleetwood League
Thu May 9
Charles Best   Brookswood   Charles Best League
             
Tue May 14
5th Place   12th Place   Game 1 Playoffs
Tue May 14 6th Place   11th Place   Game 2 Playoffs
Tue May 14 7th Place   10th Place   Game 3 Playoffs
Tue May 14 8th Place   9th Place   Game 4 Playoffs
             
Thu May 16 1st Place   Winner Game 4   Game 5 Playoffs
Thu May 16 2nd Place   Winner Game 3   Game 6 Playoffs
Thu May 16 3rd Place   Winner Game 2   Game 7 Playoffs
Thu May 16 4th Place   Winner Game 1   Game 8 Playoffs
             
Thu May 23 Winner Game 5   Winner Game 8   Game 9 Playoffs 
 Thu May 23  Winner Game 6   Winner Game 7    Game 10 Playoffs 
             
Thu May 30
Winner Game 9   Winner Game 10     Championship
Thu May 30
Loser Game 9   Loser Game 10     Bronze Game